ZYN Mistrzem Polski!

Wczoraj, po długich oczekiwaniach poznaliśmy zwycięzcę Pucharu Polski 3v3. ZYN wygrało z UX aż 5:1. Wynik meczu finałowego jest szokujący, ponieważ wszyscy oczekiwali trochę bardziej wyrównanego spotkania.

Obie drużyny wystawiły swoje podstawowe składy. Po stronie UX zagrali: Yamaha, Vedylv oraz Zyla. Zespół ZYN również nie zaskoczył nikogo swoim składem, obie połowy zagrali trójką: Dotex, Loszkeen oraz Seba.

Już od początku w meczu było gorąco. Padło kilka strzałów zarówno w kierunku jednej, jak i drugiej bramki. Pierwszego gola mieliśmy okazję zobaczyć w 3 minucie. Niedokładne krycie zawodników UX wykorzystał świetnie Seba, a bramka zmusiła UX do odrabiania strat. Wielu zastanawiało się, czy to jest właśnie ta „nowa taktyka”, o której mówił Loszkeen w przedmeczowym wywiadzie. Granie na Sebę?

Dokładnie trzy minuty później mecz zaczął się „od nowa”, bo silnym strzałem pod poprzeczkę wyrównał Zyla. Dotex nie miał większych szans na obronę. W ostatnich sekundach gry, swoją drugą bramkę w finale strzelił Seba. Vedy chyba niechcący wszedł na krążek, co skutkowało strzałem spod niego.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla ekipy ZYN.

Druga połowa mogła zmienić losy całego spotkania. Obie ekipy w pierwszej połowie spotkania miały kilka okazji do strzelenia bramki, lecz nadzieję UX pogrzebał szybko Seba, który zdobył trzecią bramkę w dwumeczu. Był to jego hattrick, a z racji, że było już po 4. minucie – wiele osób mówiło, że jest już po meczu. Niestety, właśnie tak było. Vedy strzelił mocno w słupek bramki Dotexa, co skutkowało niechcianym trafieniem piłki do Seby. Ten świetny zawodnik ZYN doskonale wykorzystał sytuację i zdobył kolejną bramkę w finale. Cegiełkę od siebie w finale dołożył także kapitan ZYN. Loszkeen kapitalnie strzelił z wrzutki 6 sekund po bramce Seby. Bramka wpadła pięknie od słupka.

Druga połowa to jeszcze większa dominacja ZYN. Dołożyli trzy gole, nie tracąc przy tym ani jednego. Cały finał skończył się wynikiem 5:1.

Możemy tylko pogratulować drużynie ZYN za świetny mecz. Wyrazy uznania należą się także dla UX, które mimo wszystko grało dalej do końca i próbowało walczyć o zwycięstwo. Mieliśmy okazję obejrzeć bardzo dobre spotkanie. Pamiętajmy też, że obie drużyny będziemy mieli okazję zobaczyć  na boiskach Ekstraklasy, która startuje w poniedziałek.