1 Liga – Power ranking

Wielu z Was podobał się pomysł z power rankingiem ekstraklasy i prosiliście o to samo dla niższej ligi. Przybywamy z pomocą i spełniamy Wasze sugestie.

10. `DG – 1,4

Snoowy wraz ze swoją ekipą już w poprzednim sezonie próbował podbić 1 Ligę, jednak ostatecznie drużyna ukończyła rozgrywki na 5 miejscu. Mimo posiadania doświadczonego Luca zespół nie pokazuje wysokiego poziomu, co będzie miało przełożenie na końcową punktację. Od zawodnika oczekujemy jednak wysokiej formy, jak w sezonie poprzednim, gdzie strzelił 19 bramek w 10 meczach w barwach SD#. Mimo tego nie mamy pozytywnych oczekiwań względem `DG.

9. XZ – 2,8

XZ jest kolejną drużyną, której w poprzednim sezonie nie udało zakwalifikować się do ekstraklasy. Brak zmian w składzie nie wychodzi XZ na dobre, co potwierdza 8 miejsce zajęte przez nich w poprzednim sezonie 1 Ligi. Mimo doświadczonych zawodników zespół nie uzyskuje wyników jakich oczekiwałby pewnie sam kapitan. Kolejnym problemem jest brak regularności w grze, który prezentuje prawie każdy zawodnik tej drużyny.

8. eX# – 3,6

W tym zespole jest jeden zawodnik, który wyróżnia się swoim poziomem gry od pozostałych członków drużyny, a jest nim Voxe. Drużyna ściągnęła do siebie kilku nowych graczy, jednak są oni niepewni, co może doprowadzić do słabych wyników. Na niekorzyść drużyny przemawiają również słabe statystki poszczególnych graczy. Dobrą wiadomością jest jednak to, że razem potrafili pokonać swoich przeciwników w eliminacjach, pokazując że przeszłość jest nieważna. eX# to kolejna drużyna zagadka, która może zaskoczyć nas pozytywnie i negatywnie.

7. -X- – 4,4

Najstarszy klub w grze w poprzednim sezonie zaliczył spadek z ekstraklasy, co nie wróży dobrze na teraźniejsze rozgrywki. Mimo dużej ilości zawodników drużyna nie uzyskuje satysfakcjonujących wyników w oficjalnych rozgrywkach. Skład zespołu przeplata doświadczonych graczy oraz kreatywnych, nowszych zawodników, jednak ta mieszanka na razie nie przekłada się na wyniki. Szansą dla „Iksów” może być jednak kely_, który prezentuje niezły poziom strzelając wiele bramek dla swojej drużyny.

6. SD# – 5,4

Kolejna drużyna, która posiada w swoim składzie doświadczonych zawodników, jednak w poprzednim sezonie nie udało się jej zakwalifikować do ekstraklasy. Problemem SD# jest tracenie wielu bramek, co może być winą bramkarza lub słabej defensywy tego zespołu. Przewidujemy, że SD# podejmie ambitną walkę o pierwszą piątkę ogólnej klasyfikacji, jednak aby tego dokonać, muszą dołożyć wszelkich starań i zebrać w sobie siły. Plusem ich kompozycji jest doświadczenie oraz zgrany i niezmienny skład.

5. eX. – 5,6

Tak jak drugi skład eX, ten zespół opiera swoją grę głównie na jednym zawodniku, jednak tym razem jest to Veemi. Drużyna posiada również niedoświadczonych, niepewnych graczy, którzy mogą okazać się rewelacją lub totalną porażką dla eX. Przewidujemy, że połączenie doświadczenia kapitana i świetnej gry Veemiego, przełoży się na walkę o ekstraklasę, jednak niesprawdzone punkty zespołu mogą im to zadanie utrudnić (lub w najlepszym przypadku ułatwić).

4. SF/ – 5,8

Ta drużyna jest największą zagadką 1 Ligi. W swoim składzie Dom3l posiada kilku znanych niegdyś graczy, którzy od dłuższego czasu nie grają jednak regularnie. Takie przerwy nie mogą wyjść na dobre temu zespołowi. Sami nie jesteśmy w stanie do końca określić poziomu tej drużyny, ponieważ zawodnicy nie brali udziału w ostatnich rozgrywkach. Pewnym punktem jest na pewno kapitan, który w poprzednim sezonie bronił bramki [LS] zapewniając im w niej 2 miejsce. W polu jednak nie jest tak kolorowo. Hugosz w aktualnej formie nie słynie ani ze strzelania bramek, ani z asystowania. Z drugiej strony drużyna posiada bramkostrzelnego Serero, który potrafi odwrócić losy meczu, ale czy uda mu się to zrobić w oficjalnych rozgrywkach?

3. SX/ – 7,2

Drużyna złożona z mało doświadczonych graczy, gdzie tę statystykę na pewno podbija MOPunk. Widząc treningi tego zespołu możemy jednak stwierdzić, że przeciwnicy będą musieli mocno się wysilić, aby urwać w meczach na SX/ punkty. Śmiało można określić ich mianem czarnego konia tej ligi. Trudno wskazać tutaj ich pozytywne czy negatywne aspekty w grze, jest to kolejna drużyna, której wyniki chętnie będę obserwować, ponieważ mogą się okazać rewelacją tych (i może następnych) rozgrywek.

2. TD” – 9,0

Plan minimum dla tej drużyny to pierwsza trójka w klasyfikacji ogólnej 1 Ligi. Pierwszy sezon ligi mogą zaliczyć do bardzo nieudanych, lecz już w końcówce tych rozgrywek pokazywali swoją wartość, okazało się to jednak za późno. Doświadczeni gracze dowodzeni przez Beara już w pucharze 5v5 sygnalizowali wysoką formę oraz gotowość do zajmowania czołowych pozycji w rankingu. Mimo kilku zmian w składzie zespół wciąż radzi sobie dobrze i na pewno będzie jednym z głównych kandydatów do wygranej. Oprócz pewnego punktu kapitana w ataku, posiadają LipaXa, którego warto tutaj wyróżnić. Bramkarz zespołu niegdyś grał w najlepszych klubach na świecie i zapewne będzie chciał tam powrócić.

1. TS/ – 9,6

Zgranie tej drużyny oraz wysoki poziom prezentowany poza oficjalnymi rozgrywkami powinien przełożyć się na dobre wyniki w lidze. Umiejętności poszczególnych zawodników imponują i jeśli gracze tego zespołu skupią się na grze, to mają ogromne szanse zakończyć rozgrywki w pierwszej trójce, a nawet wygrać ligę. Połączenie doświadczenia, nowych twarzy na scenie Ball 3D i starych wyjadaczy gry może przełożyć się na zabójcze połączenie i walkę o mistrzostwo.

Wszystkie miejsca oraz przyznane oceny są subiektywną opinią, z którą nie każdy musi się zgadzać. Nie osądzamy żadnej z drużyn oraz nie skazujemy na porażkę. Notka o drużynie SX/ została napisana przez Marwida, aby utrzymać obiektywność w tym aspekcie.

12 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*