Ekstraklasa – Power ranking

W redakcji wpadliśmy na pomysł przedstawienia i przybliżenia wam drużyn w ekstraklasie. Pobawiliśmy się w małe typowanie, jednak trzeba pamiętać o tym, że jest to tylko nasza opinia.

Wraz z dwoma redaktorami – Blackovskyym oraz MOPunkiem, spróbowaliśmy przedstawić wam co może czekać nas w tym sezonie ekstraklasy. Z całą ekipą Polskiej Ligi Ball 3D pobawiliśmy się w typowanie tego sezonu i utworzyliśmy tzw. „Power ranking”, który ma przedstawiać teoretyczną moc poszczególnych zespołów. Zaczynając od ostatniej pozycji, zapraszam do czytania.

  10. TS#  – 1,8

Pierwszy sezon zakończyli w środku tabeli, na miejscu piątym. Od dawna nie zmieniają składu, lecz nie można powiedzieć, że to dobra decyzja. Pomimo dużej wprawy popełniają sporo błędów i nie wykorzystują potencjału. Jednak jeżeli trafią na dobrą formę, to mogą wygrać praktycznie z każdym. Na pewno liczą, że dobrze zaczną ten sezon, co pozwoli im walczyć o podium. Trudno przewidzieć ich końcową pozycję, bo jest typ drużyny, której wyniki zależą od trafienia w odpowiedni dzień.

  9. `V` – 3,0

Drużyna, która szczęśliwie znalazła się w Ekstraklasie, ale ma potężne problemy kadrowe. Wszyscy wiemy, co się stało z Soldym. Mają w składzie coraz lepszego Yamahę czy też szalonych Vedy’ego i Spayka, jednakże nie widzę dla nich zbyt wysokiego miejsca. Dlaczego? Ponieważ klub ten nie ma żadnych sekwencji ani ciągłości. Jest to zlepek ludzi, którzy niby coś potrafią, jednak w całym zamieszaniu powstałym wokół tego zespołu, ciężko traktować ich poważnie w kwestii ewentualnego triumfu lub jakiejkolwiek czołowej lokaty. Jeżeli miałbym pokusić się o słaby punkt drużyny, to wskazałbym raczej Vedy’ego, który często zapomina o kryciu, a to na najwyższym poziomie rozgrywek może okazać się kluczowe. Niemniej jednak nie ma co skreślać ich na starcie. Czasem powstawały kluby, które z miejsca stawały się legendami. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

  8. XZ* – 3,2

Drużyna oparta na dwóch bardzo doświadczonych napastnikach. XZ* szczęśliwie awansowało do ekstraklasy z 1 sezonu, jednak wydaje się, że tym razem ulepszają swój potencjał i będą próbowali ucinać punkty każdemu przeciwnikowi. Ludz ma za sobą wiele wygranych meczy, zwyciężał w największych turniejach z AK oraz BK, reprezentował Polskę na scenie międzynarodowej, jednak przerwa sprawiła, że nie jest on zaliczany już do głównego pretendenta na najlepszego napastnika w grze. Wciąż jednak przeciwnicy powinni mieć jego grę na uwadze. Obok Inviduala, który również zasłynął swoimi osiągnięciami w grze, strzelając między innymi 22 bramki w 16 meczach w poprzednim sezonie ekstraklasy i zajmując w niej 3 miejsce, tworzy nam się naprawdę potężny filar do rozrywania bramki przeciwnika. Jednak czy posiadanie dwóch zawodników, którym głównym zadaniem jest strzelanie bramek i bramkarza, który w poprzednim sezonie odpadł z 1 ligi, wygrywając 2 mecze z 13 rozegranych, będzie postrachem przeciwnych bramkarzy, czy rajem dla napastników?

  7. ico – 3,4

Można śmiało powiedzieć, iż jest to drużyna – zagadka. Z jednej strony bardzo solidny Puchar Polski 5v5, z drugiej przez długi czas nieudane eliminacje do 1. Ligi. O dziwo szczęście się do Nich uśmiechnęło i finalnie otrzymali slota do Ekstraklasy. Czy jednak mają szanse powalczyć o wysokie lokaty?
Patrząc na skład, ciężko cokolwiek wywnioskować. Porównałbym tę ekipę do TS#, gdyż również grają ze sobą od długiego czasu, a to bardzo duża zaleta. Samym zgraniem ciężko jest jednak cokolwiek wygrać. O ile w ataku potrafią zrobić naprawdę cuda, tak ciężej jest, gdy przychodzi grać w defensywie. Wówczas bardzo często popełniają błędy i kończy się to prostymi bramkami dla przeciwników. Nie ma wątpliwości, że jeśli utrzymają koncentrację również w obronie, mogą powalczyć nawet z najlepszymi. Trudno ico stawiać w gronie faworytów, jednak jest to ekipa, z którą każdy musi się liczyć. Zapewne będą urywać punkty rywalom, lecz o miejsce na podium będzie naprawdę ciężko. Pvtryk i spółka muszą przede wszystkim skupić się na tym, w czym są mocni – prowadzeniu gry. Wówczas nie przekreślałbym ich. Problem leży jednak w tym, że większość ekstraklasowych drużyn lubi dominować na boisku, dlatego w całym pandemonium, które czasem będzie powstawać na boisku, stawiałbym na drużyny bardziej doświadczone, które nie będą się w chaosie gubiły.

  6. SX* – 4,0

Trudno ocenić szanse tej drużyny na wygranie poszczególnych meczy. Zespół, który dopasował świeżą krew z doświadczeniem. Piszę doświadczenie – myślę Nice. Nie wiadomo jednak z jakiej strony zaprezentuje się nam ten bramkarz, chociaż na pewno ambicje ma spore. W polu mamy jeszcze większą mieszankę i kłopoty w ocenianiu umiejętności graczy. Leku jako kapitan będzie chciał pociągnąć swoją drużynę prezentując wysoką formę w meczach towarzyskich, jednak z pewnością trudniej będzie mu to pokazać w oficjalnych meczach przed najlepszymi graczami polskiego Ball 3D. Jako swojego współtowarzysza w polu wybrał kolejnego młodego gracza – Akazazi, który nie miał szansy jeszcze zaprezentować się w oficjalnych rozgrywkach. Nadzieje i ambicje duże, jednak zawodnicy sami muszą udowodnić swoją wartość i zaskoczyć przeciwników albo na dobre, albo na złe.

  5. #Vx# – 6,6

Poprzedni sezon zakończyli na trzecim miejscu, co może dawać Nam do myślenia. W przeciwieństwie do większości zespołów, Tomka i spółkę cechuje ciągłość. Śmiało można porównać #Vx# do falangi greckiej, w której gdy ktoś zginie, zaraz na jego miejsce pojawia się nowy, równie dobry żołnierz. Tak jest w przypadku bramkarzy. Venq zastąpił niezawodny Ryba, więc klub absolutnie nie odczuje jakiejkolwiek zmiany, może jedynie w stylu gry. Ryba jest bowiem dość lotnym bramkarzem, a reszta zespołu również genialnie gra w defensywie. Problem tej drużyny zawsze polegał na tym, że strzelali mało goli. Jeżeli dalej będą poukładani w defensywie, ponownie widziałbym ich na podium. Stawka jest jednak wybitnie mocna i jeśli pojawią się luki w obronie, niektórzy mogą to bezwzględnie wykorzystać. Wówczas problem skuteczności stanie się naprawdę widoczny i może zaważyć o końcowym miejscu w tabeli.

  4. *$* – 7,0

Podium ekstraklasy dla „Hajsów” to z pewnością nie cel, a plan minimum do wykonania. Po pierwszym sezonie na pewno został im niesmak po zajętym czwartym miejscu, tuż za podium. Tym razem tracą dla siebie bardzo ważny punkt zespołu, Loszkeena, który strzelił wtedy 29 bramek dla zespołu. Saper i Bday, pod których budowany jest skład, na pewno nie będą się tym faktem załamywać i wciąż będą brnąć po swoje upragnione zwycięstwa w lidze. Ich doświadczenie oraz zgranie będzie mocno przyczyniać się do lepszego funkcjonowania drużyny. Do wypełnienia składu postawili na niedoświadczonego jeszcze Bukake, który poza ligą sprawuje się co najmniej świetnie, przed nim jednak bardzo ważny test, jakim jest reprezentowanie tej drużyny w ekstraklasie i walka o najwyższe.

  3. KoM| – 7,6

Z pewnością KoM| jest jednym z faworytów do wygrania ekstraklasy. Sam fakt posiadania Average’a w składzie czyni ich mocną ekipą, bo jest to zawodnik, który jest wiceliderem w klasyfikacji strzelców w naszych rozgrywkach – aż 53 bramki w 23 meczach. W poprzednim sezonie kapitan KoM| zdominował 1 ligę, a w pucharze 5v5 otarł się o wygranie turnieju, przegrywając jedną bramką z mistrzami – AK. Pomagać mu w tym będzie na pewno aktualny wicelider ekstraklasy, czyli Nolivve. Jeden z najlepszych bramkarzy w Polsce pokazuje swoją klasę już od początku rozgrywek i ma apetyt na poprawienie swojej dotychczasowej pozycji z pierwszego sezonu ligi. Wypełniać skład będzie prawdopodobnie T4tris, który swoją grą również potrafi postraszyć przeciwnych bramkarzy. Jego statystyki w naszych rozgrywkach jednak mówią same za siebie – w 4 meczach nie udało mu się jeszcze odnieść zwycięstwa.

  2. AK – 9,0

Mistrzowie polski w formacie 3v3, a także zdobywcy pucharu za turniej 5v5. AKacze utrzymali skład po turnieju i w tym sezonie będą walczyć o obronę mistrzostwa Ekstraklasy. Można śmiało powiedzieć, że posiadają aktualnie najmocniejszą drużynę. W bramce stoi Lowel, który ostatnimi spotkaniami o stawkę udowodnił, że strzelenie mu bramki nie będzie łatwe. Świetnie prezentują się także wyżej wysunięci zawodnicy. Kamis i Tauser bardzo dobrze blokują ataki rywali i rozgrywają, a także potrafią zaskoczyć bramkarza. Kapitanowi trudno będzie wybrać podstawową trójkę, ponieważ prócz wyżej wymienionych graczy zostali topowi napastnicy. Neez zagrał świetny puchar, zdobył wiele cudownych goli i swoją kreatywnością idealnie wpasował się do zespołu. Reeds to napastnik kompletny, to samo Kacper. Obaj udowadniają swoją klasę i wysoki poziom od dawna. W pierwszym sezonie zagrali prawie idealnie, teraz będą chcieli wskoczyć na jeszcze wyższy poziom. Jedno jest pewne, niezależnie jaki skład wybierze kapitan, będzie to dobry wybór.

  1. zyn – 9,4

Kreatywność, doświadczenie i technika, to kreuje tę drużynę. Świetnie grają krótką piłką, a jeżeli trzeba, dostosują się do taktyki rywala. Od dawna można było ujrzeć ich potencjał i zgranie, lecz dopiero w pucharze, dochodząc do finału, udowodnili to wszystkim. Loszkeen zarządzając składem, będzie mógł swobodnie operować zawodnikami, ponieważ ma pełne pole do popisu. W bramce pewniakiem do gry jest Dotex, który swoją spokojną grą daje poczucie pewności swoim partnerom z boiska, że o tyły nie muszą się martwić. W polu prócz jednego z kapitanów reprezentacji może wystąpić doświadczony Seba, jeden z najlepszych technicznie zawodników Capy, który świetnie sprawdza się w grze kombinacyjnej lub Kubsyn, były zawodnik AK. Trudno będzie wydrzeć im punkty, a oni sami będą celować w pierwsze miejsce.

10 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*