Podsumowanie eliminacji do 1 Ligi

Wczoraj zakończyły się zmagania o uczestnictwo rozgrywkach pierwszej ligi. Dla drużyn, które rywalizowały, była to jedyna furtka do zagrania w najbliższym, drugim już sezonie.

Wczoraj zakończyły się zmagania o uczestnictwo w rozgrywkach pierwszej ligi. Dla drużyn, które rywalizowały, była to jedyna furtka do zagrania w najbliższym, drugim już sezonie.

Nic więc dziwnego, że kluby zaczęły zbroić się coraz mocniejszymi zawodnikami. Nie było to do końca uczciwe, jednak nie zawsze dało się zweryfikować intencje danych graczy, dlatego tę kwestię pominę. Zainteresowanie było dość spore, zważywszy na to, że w ostatnim czasie można zauważyć niestabilność zespołów. Kilka miejsc zarówno w Ekstraklasie, jak i 1. Lidze zostało zwolnionych. Nic więc dziwnego, że bardzo często z drużyn, które zakończyły swoją egzystencję, tworzyły się nowe, równie silniejsze. Nie zabrakło więc emocji, skandali i widowisk, które zapamiętamy na długo. Chcecie wiedzieć jak wyglądały poszczególne rozgrywki? Jeśli tak, zapraszam już teraz na podsumowanie!

Dzień 1.

Do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn. Wśród nich znalazły się m.in. tak znakomite drużyny jak TS/, ico czy TD”, co gwarantowało solidne doznania. Warto zauważyć, że eX. , [R] oraz SN- zaczynały zmagania od drugiej rundy.
W pierwszych meczach raczej sensacji nie było – faworyci powygrywali swoje mecze. Najciekawiej było w meczach ico z eX# oraz #No. z [R35]. Tam zwycięzcę musiał wyłonić złoty gol. Na pierwszy rzut oka było widać, że drabinka nie szczędzi faworytów. Już w drugiej rundzie potencjalni zwycięzcy musieli walczyć między sobą o półfinał. TD” bez większych problemów pokonało ico, a TS/ rozprawiło się z eX#. Patrząc teraz na drabinkę, można byłoby łatwo zauważyć, że finał nie mógł przynieść zbyt wielkich emocji. Drabinka ułożyła się tak niefortunnie, że lepsze drużyny rozstrzygały wszystko między sobą we wcześniejszych rundach. Stąd też awans dwóch składów [R]evolution do drugiej rundy. O ile pierwszy zespół spisał się bardzo dobrze i uporał się z |IT|, tak drugi skład nieoczekiwanie poległ w starciu z dobrze dysponowanym tego dnia SN-.
Tak jak wspomniałem – finał miał być tylko formalnością, więc już półfinale dostaliśmy wisienkę (albo jak kto woli – truskawkę) na torcie. TS/ vs. TD|, czyli starcie drużyn, które moim skromnym zdaniem powinny bić się w pierwszej lidze, a nie w barażach do niej. Niemniej jednak mecz był nieunikniony. Zwycięsko wyszli Meux i spółka, aplikując rywalom aż osiem bramek, tracąc przy tym jedynie trzy.
W drugim starciu [R] dowodzone przez Kicaka, stanęło przed teoretycznie dość trudnym zadaniem. SN- pokazało na przestrzeni eliminacji, że potrafią grać i zapewne w głowach rywali zasiali ziarnko niepewności. Nie było jednak tego widać na boisku. Doświadczenie zwyciężyło i [R] zameldowało się w finale z rezultatem 7:1.
Czas więc na finał – ostatni mecz pierwszego dnia eliminacji. Niby [R] pełniło tutaj funkcję outsidera, jednakże nie można było po wcześniejszych meczach określić, na co faktycznie stać bardziej doświadczoną ekipę. Sięgnijmy więc może po jedną statystykę, która powinna dać obraz, która drużyna miała większe szanse na zwycięstwo.
Bilans TS/ przed finałem był imponujący: 24 gole strzelone przy tylko 7 straconych.
[R]evolution zaczynało od drugiej rundy i ich bilans oczywiście był gorszy – 11 goli przy 4 straconych. Warto jednak zauważyć, że Kicak i spółka zmagali się z nieco słabszymi zespołami, dlatego też również bilans (mimo że korzystny), nie wyglądał imponująco.
Finał uciął wszelkie spekulacje. [R] było po prostu bezradne i przegrało aż sześcioma bramkami – 8:2.
To oznaczało jedno – TS/ znalazło się w 1. Lidze!

Dzień 2.

Znów frekwencja dopisała i chęć do gry zgłosiło 13 drużyn. Na pierwszy rzut oka ciężko było wskazać faworyta. Rywalizowali bowiem: podrażnione po półfinale z pierwszego dnia TD”, dwa składy zawsze groźnego eX oraz ico. To oczywiście drużyny, które teoretycznie miały się liczyć w kwestii ostatecznego zwycięstwa.
Tym razem szczęściarzami okazały się ekipy 1v1, :XK: oraz 1337, które rozpoczęły zmagania dopiero od drugiej rundy.
W pierwszej natomiast wszyscy doznaliśmy szoku – TD” przegrało z SN-, czym totalnie zaskoczyli całą ballową społeczność. Już w pierwszym dniu zmagań grali dobrze, ale chyba nikt się nie spodziewał, że wyrzucą tak doświadczony zespół. Warto również dodać, że [R] po raz kolejny zaliczyło blamaż i obie ekipy spod tego szyldu odpadły już w pierwszej rundzie – [R] poległo przeciwko eX. a [R35] zostało zdemolowane przez eX# aż 8-0.
Druga runda również nie przyniosła sensacji. Najciekawszym spotkaniem niewątpliwie było 1v1 vs. AS/, które zakończyło się wynikiem 8-7 dla tych pierwszych. Obie ekipy eX brnęły przez kolejne rundy jak burza , a znajdowały się po przeciwnych stronach drabinki. Z biegiem czasu coraz prawdopodobniejsza stawała się bratobójcza walka tych obu ekip i tak się właśnie stało! Drugi skład pewnie pokonał 1v1, a pierwszy uporał się z rewelacją rozgrywek – SN-.
Jeżeli ktoś spodziewał się jakkolwiek ustawionego meczu finałowego, z pewnością się rozczarował – obie ekipy dały z siebie maksimum, a do rozstrzygnięcia potrzebowaliśmy złotego gola. Lepszy wówczas okazał się pierwszy skład i to eX. stało się drugą drużyną z awansem do 1. Ligi!

Dzień 3.

Ten dzień miał upłynąć pod znakiem dwóch wielkich powrotów – [ST] oraz DP`. Obie drużyny znajdowały się kiedyś przy szczycie rozgrywek, a teraz musiały walczyć w eliminacjach. Nie było do końca wiadomo, jak owe ekipy się spiszą tym bardziej, że konkurencję miały ogromną – potężnie wyglądające uV’; zawsze groźne ico; chcące kolejnej zemsty TD”, jak również finalistów drugiej kolejki – eX#. Warto również wspomnieć, że był to pierwszy dzień, w którym każda drużyna musiała rozegrać pełen , czworo meczowy turniej, by sięgnąć po upragnioną wygraną, bowiem zapisało się 16 drużyn, więc drabinka układała się dość płynnie.
O ile przygoda DP po zwycięstwie z #No. trwała dalej, tak [ST] pożegnało się z eliminacjami już w pierwszej rundzie, ulegając ico 3-5. Największą siłę pokazało eX#, które rozgromiło oB’aż 19-4. Wielkim zaskoczeniem było również to, że uV’ bardzo mocno męczyło się z [R35] i mecz zakończył się wynikiem 4-3.
Pierwszy skład [R]evolution mógł jednak bardzo szybko pomścić swoich kompanów, gdyż po zwycięstwie z V// ekipa Kicaka musiała zmierzyć się właśnie z klubem Yamahy. Tam jednak doszło do czegoś, co trudno nazwać normalnym meczem, a średniowieczny kronikarz zapewne nazwałby to rzezią – [R] poległo aż 4-13. uV’wysłało tym samym wyraźny sygnał przyszłym oponentom, że trzeba będzie się z Nimi liczyć. Oprócz tego eX# dość niespodziewanie poległo w starciu z AS” i można było się spodziewać, że wyrasta Nam czarny koń eliminacji. W kolejnych dwóch meczach nie było sensacji – ico rozprawiło się z |IT|, a w starciu legend TD” wyszło zwycięsko przeciwko DP`.
Półfinały miały obfitować w emocje i tak właśnie było! uV’ prześlizgnęło się, wygrywając z rewelacyjnym tego dnia AS”, natomiast ico, również nie bez problemów, wyrzuciło za burtę Team Defenders. Czekał Nas więc finał drużyn, które śmiało mogły rywalizować w Ekstraklasie o czołowe miejsca. Baloniki napompowane wręcz do granic wytrzymałości, wielkie emocje, z których wyszedł… klops. Ico dowiedziawszy się o slocie otrzymanym na wspomnianą Ekstraklasę, zrezygnowali z meczu finałowego, dzięki czemu uV’ wygrało walkowerem i stało się kolejnym uczestnikiem 1. Ligi w drugim sezonie!

Dzień 4.

Czwarta runda eliminacji była ostatnim przystankiem, a zarazem również ostateczną szansą na dostanie się do 1. Ligi. Warto jednak wyjaśnić sobie jedną kwestię, która wyniknęła po trzecim dniu. Okazało się bowiem, że uV’ zrezygnowało z gry, przez co TD” i AS/ miały rywalizować ze sobą w oddzielnym spotkaniu o wskoczenie za miejsce Yamahy i spółki. Drabinka po raz kolejny nie oszczędziła Sweet Teamu – musieli uporać się z :XK: i trzeba przyznać, że wyszło Im to znakomicie. Po pierwszej połowie prowadzili już 7-0, przez co rywale odmówili dalszej gry, a wynik został przekształcony na 10-0. W drugim starciu pierwszej rundy oB’ podejmowało drużynę, która dopiero co powstała, czyli „A”. Ku zaskoczeniu większości, to właśnie oB’ wyszło zwycięsko i odprawiło z kwitkiem drużynę złożoną z naprawdę swego czasu wyśmienitych graczy. Trzeba również przyznać, że o ile w trzecim dniu drabinka układała się bardzo ładnie, tak w tym przypadku w pierwszej rundzie rozegrany zostały tylko dwa wspomniane mecze. W drugiej rundzie No# pokonało oB’, [R35] po raz kolejny poległo, tym razem z SN-, zaś [R] musiało uznać wyższość eX#, które ewidentnie miało chrapkę na awans.
Najwięcej kontrowersji przysporzył jednak mecz [ST] z #No. Dlaczego kontrowersji? Kapitan [ST] przy wyniku 1-4 odmówił dalszej gry, sugerując, że gracz #No. (kzu) jest w tej drużynie po to, by pomóc jej awansować, co było zabronione regulaminem. Pojawił się pomysł powtórzenia meczu przez administratorów, jednakże mecz po długiej pauzie był kontynuowany i wtedy ujrzeliśmy piękne widowisko, głównie za sprawą powrotu [ST], które kilkukrotnie zbliżało się na jedną bramkę do rywali. Ostatecznie jednak błędy w końcówce zadecydowały, że to #No. awansowało do kolejnej rundy, a tam czekało już eX#. Co ciekawe, drabinka ułożyła się w taki sposób, że mogliśmy w finale ujrzeć coś, co miało miejsce w drugim dniu rywalizacji – bratobójcze starcie dwóch ekip No. Rywale jednak stanęli na wysokości zadania – eX# rozprawiło się z #No. zaś SN- po raz kolejny pokazało klasę, odprawiając drugi skład No. Finał więc stał się jasny – eX# vs. SN-, gdzie faworyta ciężko było wskazać. Z jednej strony eX#, które wydawało się stabilne, z drugiej zaś nieprzewidywalne SN-, które po wcześniejszych meczach ciężko było już traktować jako outsidera.
Ostatecznie eX# zwyciężyło 6-5, czym dokonało czegoś historycznego – wprowadzili dwie drużyny do 1. Ligi w eliminacjach! Wypada tylko serdecznie pogratulować i życzyć sukcesu w lidze.

Wspomniałem wcześniej, że TD” miało grać z AS/ o ostatnie miejsce w lidze. Drużyna Skipka oddała jednak mecz walkowerem, dzięki czemu Team Defenders zameldowali się jako ostatni w pierwszej lidze!
Po tym długim jak korek na Marszałkowskiej opisie poszczególnych dni eliminacji, czas na kilka ważnych informacji, które musicie koniecznie wiedzieć przed startem rozgrywek.
Przede wszystkim kolejki rozpoczynać się będą w środy (!), gdyż zazwyczaj i tak wszystkie drużyny grają w weekendy, więc bezsensownym byłoby ponowne robienie kolejek od poniedziałku. W tym wypadku macie czas od środy do wtorku następnego tygodnia, co jest jak najbardziej rozsądnym rozwiązaniem i pomoże rozwiązać kwestie poszczególnych sporów dotyczących rozgrywania spotkań.
Post do zapisów drużyn, które grają w lidze, jest już na forum:
http://www.ball3d.com/forum/viewtopic.php?f=97&t=19582

Liga startuje już 13 lutego!

Życzymy wszystkim powodzenia oraz udanej zabawy!

3 Komentarze

  1. „Wspomniałem wcześniej, że TD” miało grać z AS/ o ostatnie miejsce w lidze. Drużyna Skipka oddała jednak mecz walkowerem, dzięki czemu Team Defenders zameldowali się jako ostatni w pierwszej lidze!”

    Co to za herezja, my nawet do 4 rundy nie bylismy zapisani xD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*