AK triumfuje – Puchar Polski 5v5

Po wylosowaniu grup, mogliśmy gdybać i typować faworytów do wygrania pucharu. Teraz oficjalnie tytuł mistrza możemy przyznać zespołowi AK, który udowodnił swoją grą, że na niego zasługuje.

Półfinały obfitowały w wiele bramek, czego mogliśmy się, spodziewać patrząc wstecz. W pierwszym półfinale drużyna Team Defenders spotkała się z zespołem zyn. Po 20 minutach na tablicy widniał wynik 15-3 dla ekipy Dotexa. Ekipa TD”, która pokazywała w fazie grupowej i poprzednich rundach fazy pucharowej dobrą piłkę, została dosłownie zjedzona przez duo Loszkeen – Kacper. Na osiem goli Loszkeena, pięć Kacpra i dwa trafienia Seby rywale odpowiedzieli tylko dwoma bramkami gracza Vedy oraz jednym Bear’a. Ostatecznie po pogromie, zespół zyn awansował do finału.

W drugim półfinale czekało na nas jeszcze więcej emocji. Patrząc po sukcesach, doświadczeniu i grze, można stwierdzić, że spotkały się aktualnie dwie najlepsze drużyny w formacie 5v5, czyli AKacze z #MwM#. Spotkanie było pełne emocji, walki, a także kuriozalnych goli. Pomimo tego, że ekipa Diaaza prowadziła 3-2 do 6 minuty drugiej połowy, w regulaminowym czasie gry Lowel i spółka zwyciężyli. Na AK w finale czekał zespół zyn, a obie drużyny nie zamierzały oddać wygranej.

Pierwsza połowa wielkiego finału zakończyła się prowadzeniem AKaczy po paradach na bramce Lowela oraz pięknym golu na otwarcie meczu Neeza. Świetnie w defensywie radzili sobie Kamis oraz Tauser. W drugiej części AK strzeliło kolejne dwie bramki, tym razem nie tracąc żadnej. Po ostatnim gwizdku AKacze oficjalnie zostali najlepszym zespołem w formacie 5v5. Na osłodę dla zyn pozostała jedynie bramka Kacpra w pierwszej połowie.

Finał:
– Pierwsza połowa: AK vs zyn 2:1
– Druga połowa: AK vs zyn 2:0
– Suma: AK vs zyn 4:1

Wywiad z Lowelem, kapitanem AK.

Udało wam się osiągnąć cel, czyli zwyciężyć Puchar Polski 5v5. Turniej przebiegł po twojej myśli?

Lowel: Oczywiście turniej przebiegł po mojej myśli. Zakładałem zwycięstwo i plan się powiódł.

W fazie grupowej na osiem meczów zwyciężyliście siedem. Punkty straciliście jedynie przeciwko /F/. Czym was zaskoczył ten zespół?

Lowel: Ten zespół nas niczym nie zaskoczył. Prędzej to my ten mecz przegraliśmy niż oni wygrali.

Prócz wyżej wymienionej drużyny Fly, nie mieliście godnych rywali w grupie. Czym aż tak odstawaliście od innych?

Lowel: Odstawaliśmy poziomem gry, zgraniem oraz wrzutami. Mieliśmy także najlepszy atak w całym turnieju, jak i obronę. Bo nie ukrywając, cała nasza piątka mogłaby grać w reprezentacji.

W ćwierćfinale spotkaliście się z zespołem XZ. Ten mecz skończył się pogromem 23-0. Co wpłynęło na taki wynik? Jaki przebieg miało to spotkanie?

Lowel: Gracze XZ dobrze grali do wyniku 5-0, potem niestety poddali się.

Po zwycięstwie w półfinale przeciwko ekipie Diaaza graliście w wielkim finale przeciwko zyn. Zdominowaliście ich i nie pozwoliliście na tworzenie dogodnych okazji. Uważasz, że finał był najlepszym pojedynkiem w waszym wykonaniu?

Lowel: Finał był jednym z wielu bardzo dobrych meczów mojego zespołu, lecz nie najlepszym. Za finał duża pochwała należy się moim obrońcą, bo nie pozwolili Kacprowi czy Loszkeenowi strzelić, a jak już strzelili, to byłem tam ja z bardzo dobrą formą. Oczywiście moi napastnicy również bardzo dobrze się spisali, a co najważniejsze zagrali skutecznie. Pieknę gole Reedsa, Neeza czy Kubsyna pozwoliły nam wygrać mecze z MwM oraz zyn.

Który z rywali sprawił wam najwięcej problemów i dlaczego?

Lowel: Najwięcej problemów sprawiła nam drużyna zyn, ponieważ miała świetnych napastników, jakimi są Kacper oraz Loszkeen. Nawet nie wiecie, jak się cieszyliśmy, gdy wygraliśmy wrzutkę z Kacprem!

Czy jest coś, co poprawiłbyś w grze swojego zespołu?

Lowel: Kompletnie nic.

W 1 sezonie ligi Ball3d wygraliście wszystko. Jakie masz plany na przyszłość? Są one związane z AK?

Lowel: Oczywiście, że z AK. Jestem kapitanem tego zespołu i tak zostanie do końca tej gry. Plany są takie jak zawsze. Celujemy w 1 miejsce, bo to nie sprawia nam problemu.

Chciałbyś dodać coś od siebie?

Lowel: Pozdrawiam Lunatyka, który motywował naszą drużynę na discordzie, puszczając nam muzykę podczas gry oraz za zdobycie 1 punktu w finale. Kamisa oraz Tausera najlepszych defów w Polsce, a także Neeza i Reedsa najlepszych napastników w Polsce oraz JcobPlay i Agatke.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!