Przebieg pierwszych spotkań Pucharu Polski 5v5.

Od dnia 14.12 do 15.12.2018 r. mogliśmy oglądać start fazy grupowej PP 5v5. Większość zespołów walczyło w tym czasie o punkty i rozgrywało swoje mecze. Z tej okazji duo redaktorów (Spoks oraz Blackovskyy) przygotowało dla was podsumowanie sytuacji w każdej z grup, a także krótki wywiad z Vedy.

Piątkowe i sobotnie zmagania drużyn mogliśmy oglądać z ogromnym zaciekawieniem, ponieważ były one bardzo emocjonujące. Jak więc prezentuje się aktualna sytuacja w grupach?

Grupa A:

Moje spostrzeżenia zacznę więc chronologicznie od grupy A. Po tej grupie oczekiwaliśmy bardzo dużych emocji, w związku z tym, że jest ona wyrównana – grają tu drużyny na wysokim poziomie, z doświadczeniem. Nie zawiedliśmy się. Mimo wyraźnej dominacji zyn, która może przypisać sobie aż 18 (!) strzelonych bramek (czyli o połowę więcej niż aktualny wicelider), mecze pozostałych drużyn oglądało się naprawdę ciekawie. Pierwsze spotkanie w grupie, gdzie -X- podejmowało ICO, zakończyło się remisem 1-1, w związku z czym mogliśmy odczuwać skrajne emocje do samego końca. Niedługo potem rozpoczęła się druga konfrontacja tych drużyn, w której do samego końca dominowało ICO, zwyciężając finalnie mecz 1-4. -X- musiało tym razem znieść gorycz przegranej. Kolejna potyczka miała rozgrywać się między zespołami mss. a Zyn Clan. I tu oczekiwaliśmy, że drużyna Otroxa i Lensu nie podda się i będzie grać do końca, jednak już po dziesięciu minutach mogliśmy czuć się rozczarowani przy siódmym golu dla drużyny zyn. Mecz zakończył się wynikiem 1-7 – był to kompletny blamaż mss. No cóż, został kolejny mecz. W rewanżu za to ekipa Loszkeena lekko odpuściła, w związku z czym oba teamy podzieliły się punktami. Grzechem byłoby nie wspomnieć o zmaganiach Team Existense z ICO. Pierwszy pojedynek między tymi drużynami był wyrównany i zakończył się remisem, natomiast w drugim już zespół „i co?” napsuł krwi eX., triumfując 1-3. Dla eX. to jeszcze nie był koniec, zostały im jeszcze dwie rozgrywki z zyn. I w obu, drużyna Reduxa i Shaarego, oddała trzy punkty przeciwnej załodze. Tak aktualnie prezentuje się grupa:

Grupa A

PozycjaKlubLMZWYREMPRZBR+BR-BILPKT
1107212181323
21063127121521
31062232171520
4104151819-113
5102261022-128
6100010030-300

Grupa B:

W tej grupie największym pretendentem do wyjścia z pierwszego miejsca była ekipa VersusXX, która rozpoczynała zmagania w grupie meczem z [R]evolution. W pierwszym meczu przeważała za to ekipa Kicaka, która w ogólnym rozrachunku zwyciężyła mecz 1-2. Trzeba jednak przyznać, że mecz był bardzo zacięty, a #Vx# utrudniła sobie sytuację na awans do ćwierćfinału. W drugim spotkaniu obie drużyny podzieliły się jednak punktami finalnie ustalając wynik na 1-1. Kolejne rozgrywki – team LeWusy (LW//) podejmował zespół XZ, który w tym spotkaniu był zdecydowanym faworytem. I słusznie – po 10 minutach skład Quaka mógł cieszyć się tryumfem 2-4. Rewanż między tymi drużynami zakończył się jednak bezbramkowo. Co możemy uznać za ciekawostkę – pojedynek LW// vs XZ to był pierwszy mecz w tym sezonie, w którym nie padła żadna bramka (liga + puchar). Przechodzimy więc do zmagań kolejnych klubów – tym razem drużyna, po której oczekiwaliśmy najmniej – Black Irons. Podejmowali oni drużynę, która wtedy zajmowała pierwszą lokatę w grupie, XZ. W związku z tym, na pewno na zawodnikach ciążyła niepojęta trwoga (biorąc też pod uwagę, że to było ich pierwsze 20 minut w oficjalnych rozgrywkach), a zarazem ogromne emocje, bo mieli szansę pokazać, że zostali poddani bardzo niesprawiedliwej ocenie. Niestety, mecz zaczął się tak szybko, jak bezpowrotnie przepadły jakiekolwiek szansę na zwycięstwo #Bi’. Szkoda, bo sensacji i zachwytom nie byłoby końca. Obie gry zakończyły się zwycięstwem ekipy pod przewodnictwem Quaka. No i dobiegł czas na ostatnie dwa mecze w tej grupie – LW// vs [R]. To właśnie tutaj drużyny mogły podjąć walkę o trzecie miejsce na zakończenie drugiego tygodnia. Widowisko czas zacząć, pierwszy, długi gwizd, po niedługim czasie ostatnie dwa. Tryumf [R]evolution stał się faktem. Zespół Piskwaka jednak nie dał po sobie poznać zmarnowania i frustracji, rozgrywając drugi mecz z wyraźnym zaangażowaniem, a finalnie wygrywając go. Tak właśnie wyglądało to w drugiej grupie. vS” za niestawienie się w umówionym terminie zostało ukarane dwoma walkowerami. Tak natomiast prezentuje się grupa:

Grupa B

PozycjaKlubLMZWYREMPRZBR+BR-BILPKT
11081140122825
21071234142022
3106132319419
4104242023-314
5102171534-197
6100010030-300

Grupa C:

Tutaj największymi faworytami były drużyny #MwM# oraz [LS], jednakże i pozostałe nie odstawały poziomem. W skrócie – bardzo wyrównana grupa, z ogromnymi szansami na awans dla każdego zespołu. Pierwszy mecz jednego z pretendentów do awansu – Meeting with Meat vs Team Defenders. Obie drużyny z wielkimi ambicjami, obie ekipy z szansami na awans. Mimo wszystko, to TD” pokazało siłę i zdominowało skład DiaZa, aż 0-3! No cóż, #MwM# musiało się szybko otrząsnąć. Zgodnie z oczekiwaniami to właśnie oni przejęli inicjatywę i odnieśli zwycięstwo w rewanżu. Kolejne spotkania – [LS] z powodu braku zawodników było zmuszone oddać walkower drużyne V// i ~K. Następnie #MwM# rozgrywało mecz z usatysfakcjonowanymi już Team ~Killers. I w tych dwóch rywalizacjach to Meeting with Meat wyraźnie pokazywało swoją dominację, zwyciężając oba spotkania 5-0 i 5-1! Następnie – V//auka vs TD”. Oba starcia tak samo emocjonujące, tak samo ciekawe… Nawet wyniki były takie same, pomimo że zdobyły je drużyny po dwóch stronach barykady! Pierwszy pojedynek – V// 1-2 TD”. W takich meczach liczy się zazwyczaj każda sekunda, każda piłka, dlatego ten mecz mogliśmy oglądać z naprawdę ogromnym zachwytem! Kolejne starcie, jednak wynik odwrotny. Tym razem to V// stanęło na palcach, żeby odnieść tryumf. Myślę, że te spotkania zostaną nam w pamięci aż do końca tabeli! Pierwszy tydzień w tej grupie wygląda tak:

Grupa C

PozycjaKlubLMZWYREMPRZBR+BR-BILPKT
187012962321
286021971218
3V//85031612415
48206722-156
58008024-240

Grupa D:

Ostatnia grupa na dzisiaj, gdzie grali zdecydowani faworyci do awansu z pierwszego miejsca. Mowa tu o AKaczach, którzy nawet w ekstraklasie odnieśli ogromny sukces, kończąc te rozgrywki na pierwszym miejscu. Nie inaczej było również po rozegranych meczach. Aczkolwiek przejdźmy do pierwszego meczu – AK vs OT. Oczekiwaliśmy, że drużyna Lowela pokaże w tym pojedynku swoją potęge. Jednakże OT., pod przewodnictwem czempioNa nie dało po sobie odczuć różnicy klasowej. Stawiali oni opór do samego końca. Niestety, nie wytrzymali presji i – pomimo ustrzelenia trzech bramek – to AK potwierdziło swoją wartość. Jako odwet, za wykorzystanie tylu błędów ekipa Lowela ukarała „Obrońców Tytułu” ośmiobramkową różnicą bramkową w drugim spotkaniu. Ostatecznie, wygrali oni aż 9-1 zdobywając tym samym komplet punktów. W tym samym czasie trwał inny spektakl – /F/ly podejmowało drużynę Dynamic Pulse. I tutaj od początku /F/ przejęło inicjatywę finalnie triumfując 4-0. W rewanżu jednak DP` – chyba świadome swojej niemocy – osłabili ekipę Medusy i Yamahy, a jednocześnie przełamali nieszczęśliwą passę, dwoma bramkami. Mimo starań, to /F/ zdobyło komplet punktów w tym ambarasie, odpowiadając (tak samo jak w pierwszym meczu) czterema bramkami. Jednakże to nie był koniec frasunków DP`. Czekał ich jeszcze bardzo trudny mecz z faworytem – AK. Skądinąd, to AKacze czuli się bardziej zmotywowani i to właśnie oni zwyciężyli oba pojedynki. Już po wszystkim, drużyna X0 nie stawiła się na żaden z meczy, a drużynom /F/ i OT. zostało przyznane 6 punktów. W związku z tym tak, na koniec tygodnia, wygląda grupa:

Grupa D

PozycjaKlubLMZWYREMPRZBR+BR-BILPKT
187013382521
2870122101221
382241217-58
482241523-88
58008024-240

Podsumowując – w tamtejszy weekend ujrzeliśmy naprawdę ciekawe mecze okraszone ogromnymi emocjami. Możemy odczuwać niedosyt po występach niektórych zespołów, a po kilku nawet i zachwyt, czy podziw. Liczymy oczywiście na jeszcze większe sensacje w następnym tygodniu!

Wywiad z Vedy:

Jak ocenisz pierwsze dwie kolejki Pucharu Polski 5v5 w wykonaniu TD”?

Vedy: Wydaje mi się, że pozytywnie. Oprócz wpadki z V// gdzie przegraliśmy 2-1 i straciliśmy bramki po głupich błędach to według mnie pokazaliśmy się z dobrej strony. Udało nam się nawet wygrać jeden mecz z #MwM# gdzie faworytem był przeciwnik a mimo wszystko dominowaliśmy przez większość meczu.

Tak jak wspomniałeś, wygraliście jedno spotkanie z zespołem Diaaza. Jednak w drugim meczu, zagraliście gorzej i ponieśliście porażkę. Co na to wpłynęło?

Vedy: Wpłynęły na to dwa czynniki. To, że poczuliśmy się za pewnie a Diaaz i ekipa wzięli się w garść i nie pozwolili sobie nie wynieść żadnych punktów z owego dwumeczu.

Myślisz, że macie szansę powalczyć o wyjście z pierwszego miejsca, czy top 3 zdecydowanie was zadowoli?

Vedy: Myślę, że pierwsze miejsce jest w zasięgu naszych rąk, lecz w następnej kolejce musimy wygrać wszystkie mecze. Jednak nie ukrywamy, że awans z drugiego miejsca nas zadowoli. Mamy przecież cel jako drużyna aby wyjść z grupy i zaistnieć na tym Pucharze Polski 5v5.

Jaka panuje atmosfera w zespole? Z kim gra ci się najlepiej?

Vedy: W naszym zespole panuje miła atmosfera, wszyscy podczas meczów rozmawiamy na teamspeaku co daje nam dobre zgranie i fajną komunikację. Z kim gra mi się najlepiej? Może to brzmieć dziwnie trochę ale wydaje mi się, że z Lipaxem, który stoi na bramce, tak jakoś po prostu wyszło. Fajnie też mi się gra z Bearem, z którym tworzymy zgrany duet na ataku, idzie nam klepka i całkiem się dogadujemy. Lecz mimo wszystko z każdym gra się dobrze.

Uważasz że macie zrównoważony podział ról w defensywie i ofensywie? Co zmieniłbyś w składzie?

Vedy: Wydaje mi się, że tak, czasami zdarzy się, że pewien zawodnik z drużyny przeciwnej wymknie się spod kontroli, lecz zdarza się to nawet najlepszym. A co do zmian w składzie to nic bym raczej nie zmienił. Lecz zawsze jakiś nowy doświadczony zawodnik w drużynie to coś dobrego.

Kto według ciebie ma największe szanse na triumf w Pucharze?

Vedy: Według mnie, ten puchar ma duże szanse wygrać AK, ponieważ doszło tam ostatnio wielu ciekawych zawodników typu Kubsyn, czy Kzu i jak do tej pory pokazują stabilny i bardzo ciekawy futbol. Posiadają również na bramce Lowela, który niesamowicie broni co daje im dużo większe szanse na triumf w tym Pucharze. Nie mniej jednak jest również kilka drużyn, które mogą być sensacyjnymi zwycięzcami tego Pucharu Polski.

Jak oceniasz sytuacje w innych grupach?

Vedy: Na pewno ciekawa sytuacja jest w grupie D, gdzie o 1 miejsce w grupie bije się AK i /F/, w następnej kolejce owe drużyny zagrają miedzy sobą i ten mecz pewnie zadecyduje o tym kto tą grupę zwycięży. Inne grupy raczej toczą się po mojej myśli i nie ma żadnych zaskoczeń.

Chciałbyś dodać coś od siebie?

Vedy: Oczywiście. Chciałbym pozdrowić serdecznie Kubsyna, Kzu (sandacza), Tausera oraz Beara ziomeczka.

(Podsumowanie grup – Spoks Wywiad – Blackovskyy)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*