Opracowanie fazy grupowej.

Już dziś startują pierwsze spotkania w ramach Pucharu Polski 5v5. Zespół redaktorów (Blackovskyy, Spoks oraz Shoock) opracował dla was krótki opis każdej grupy, oraz kilka krótkich wywiadów.

Grupa A (Blackovskyy):
Bardzo wyrównana grupa. Zespoły na wysokim poziomie, z doświadczeniem. Większość preferuje spokojny i rozważny tryb gry. Widać tutaj minimum pięć zespołów, które mają co najmniej minimalne szanse na pierwszą trójkę w tej fazie. Kandydatem do pierwszego miejsca jest ekipa zyn, lecz drużyny takie jak -X- lub eX. mogą przeszkodzić w realizowaniu planu przez zespół Loszkeena. Zapewne zobaczymy dużo walki, małą różnicę punktową w tabeli oraz determinację każdej ekipy do awansu.

Krótki wywiad z Keroxem (Kapitan drużyny ICO).

Co sądzisz o wylosowanych rywalach grupowych dla twojego zespołu?

Kerox: Według mnie grupa jest w miarę wyrównana, będą w niej zaciekłe walki do zwycięstwa. Wierzę w swoją drużynę, jednak to zyn jest faworytem.

Myślisz, że macie szansę na wygranie grupy lub zajęcie miejsca w pierwszej trójce?

Kerox: Myślę, że ciężko będzie zająć pierwsze miejsce, lecz pierwsza trójka jest realna.

Której drużyny najbardziej się obawiasz?

Kerox: Najbardziej obawiam się drużyny zyn, ponieważ każdy jest tam na najwyższym poziomie.

Według ciebie, macie realne szanse na walkę z takimi zespołami jak zyn lub -X- ?

Kerox: zyn i -X- to bardzo dobre drużyny składające się z doświadczonych zawodników, lecz mamy szanse na zwycięstwo!

Grupa B (Spoks):

A jak wygląda grupa B? Spójrzmy.

Drużyny prezentują się następująco:

– #Bi’
Debiutanci w ówczesnych rozgrywkach oficjalnych, na pewno dużo osób czeka na mecze z udziałem tej drużyny. Nie możemy o nich jak na razie za dużo powiedzieć, jednak wszystko okaże się w trakcie pucharu.

– #Vx#
Zespół, który w tym sezonie Ekstraklasy zdobył trzecie miejsce, plasując się za takimi mocnymi ekipami jak UX, czy AK, w związku z czym mogą być uważani za faworytów tejże grupy. Liczymy, że z ich udziałem obejrzymy naprawdę zapierające dech w piersiach widowiska!

– LW//
Tak samo, jak w przypadku #Bi’ – jest to drużyna, której nie mogliśmy ujrzeć w poprzednich edycjach Pucharu Polski, czy też Mistrzostw Polski. Ich skład jednak wydaje się dość mocny i stabilny. Możemy więc stwierdzić, że spotkania w wykonaniu tego zespołu powinny być emocjonujące i ciekawe.

– XZ
Jest to również dość dobra ekipa, która jednak w tym sezonie 1 ligi nie zaskoczyła, zdobywając zaledwie ósme miejsce w tabeli. Jednakże nie możemy o zawodnikach powiedzieć złego słowa – są oni doświadczeni i zapewne mają świadomość, że walka o pierwsze miejsce w grupie może się odbywać przeciwko tak trudnemu zawodnikowi, jakim jest bez wątpienia #Vx# – jesteśmy również przekonani, że są oni do tego odpowiednio przygotowani.

– [R]
Drużyna, która nie wystąpiła w tym sezonie w żadnej z lig, jednak mimo wszystko jest to również drużyna doświadczona, która – zdaniem byłego kapitana drużyny – powinna zająć drugie miejsce w grupie, a tym samym awansować do fazy pucharowej.

Krótki wywiad z Verssace (Były kapitan [R]).

Cześć, czy mógłbym zadać Ci kilka pytań odnośnie aktualnej edycji pucharu?

Verssace: Cześć, jasne.

Na początek – jak oceniasz szanse swojej byłej drużyny w fazie grupowej?

Verssace: Grupa na pewno nie jest najtrudniejsza ze wszystkich, na pewno nie są faworytami – #Vx# tutaj góruje, ale, tak czy siak, oceniam ich szansę wyjścia z grupy na realne. Jestem dobrej myśli, mam nadzieję, że uda im się wyjść conajmniej z drugiego miejsca.

Macie w swojej grupie takie mocne zespoły jak #Vx#, które już wymieniłeś, czy też XZ – jak oceniasz możliwości swojej drużyny, w pojedynku z tymi ekipami?

Verssace: Szczerze wierze w możliwości drużyny i myślę, że jak wcześniej odpowiednio zmotywują się do meczu, na spokojnie mogą go wygrać. Są to bardzo dobre, zorganizowane ekipy trzeba o tym pamiętać – muszą po prostu dać z siebie wszystko. Mobilizacja przede wszystkim, nawet po stracie bramki nie mogą się poddać. Wszystko jest możliwe, raczej dadzą z siebie wszystko.

A jak, Twoim zdaniem, zaprezentują się pozostałe drużyny?

Verssace: Nie mogę powiedzieć o tych drużynach za dużo, są to nowe/dopiero powstałe teamy, nie widziałem ich jeszcze w grze. Mam nadzieję, że potraktują spotkania realnie i zagrają dobry mecz. Najważniejsze, żeby nie poddały się już na początku, reszta przyjdzie sama. Kto wie, może, któraś drużyna dojdzie dalej niż [R]. Ja nikogo nie lekceważę.

Dziękuję za poświęcony czas, życzę sukcesu w pucharze!

Grupa C (Blackovskyy):
W tej grupie mamy dwóch ewidentnych faworytów do awansu – #MwM# oraz [LS]. Te ekipy występują w oficjalnych rozgrywkach Ball3d od długiego czasu, a zespół Diaza miał już okazję triumfować w Pucharze 5v5. Jednakże prócz nich w grupie są jeszcze trzy drużyny, które nie zamierzają oddawać punktów. Team Defenders – to ekipa z wielkimi nazwiskami w składzie. Jeżeli utrzymają dobrą atmosferę, formę oraz będą zgrani, to mogą zagrozić każdemu. Wszystko zależy od tego, jak wejdą w turniej. Vauka – Doświadczona drużyna, ze zrównoważonym składem. Zespół nastawiony defensywnie, liczący na kontry. Mają szansę na walkę o wyjście do 1/8. ~K – Raczej trudno będzie im powalczyć o wyjście z grupy. Ważniejsze będzie zdobycie doświadczenia, które może zaowocować w przyszłości. Oczywiście, nikt ich nie skreśla na samym starcie i jak najbardziej mogą urwać punkty faworytom.

Krótki wywiad z Diaazem (Kapitan drużyny #MwM#).

Co sądzisz o wylosowanych rywalach grupowych dla twojego zespołu?

Diaaz: Patrząc na zestawienie pozostałych grup, można stwierdzić, że nie trafiliśmy najgorzej. Myślę, że wszystkie cztery drużyny są spokojnie w naszym zasięgu i w każdym ze spotkań postawimy na otwartą grę.

Według ciebie, jesteście jednoznacznym faworytem do pierwszego miejsca w tej fazie?

Diaaz: Nie byłbym tego taki pewien, że można nas uznać za faworyta do pierwszego miejsca w grupie. Nasza drużyna przeszła sporą przebudowę, nie jesteśmy już tą samą ekipą co kilka miesięcy temu. Trzeba także przypomnieć, że przez pierwsze 5 meczów nie będziemy mogli polegać na Majonezie, który dostał karę za próbę oszustwa w lidze. Myślę, że te czynniki mogą spowodować nam niemałe kłopoty w pierwszej fazie.

Której drużyny najbardziej się obawiasz?

Diaaz: Skład drużyny LS wygląda najsilniej spośród wszystkich grupowych rywali. Moc tego zespołu mogliśmy już poznać w ostatnich rozgrywkach 1 ligi i na pewno z szacunkiem podejdziemy do spotkania z nimi.

Celujecie w zwycięstwo całego turnieju?

Diaaz: Może ktoś jeszcze pamięta, że ostatni Puchar 5v5 organizowany przez ball3d.pl został wygrany przez moją drużynę. Postaramy się obronić ten tytuł!

Grupa D (Shoock):
Sytuacja w grupie D wygląda następująco. Znajduje się w niej 5 zespołów. Klub X0 ostatecznie zrezygnował z udziału w turnieju. O awans do fazy pucharowej powalczą więc 4 ekipy: AK, DP, /F/ oraz OT. W roli faworyta do wyjścia z tej grupy znajdują się oczywiście AKacze, czyli obecni Mistrzowie Polski 3v3. Drużyna składa się z topowych graczy poprzedniego sezonu. W ostatnim czasie bardzo trudno rywalizować z nimi jak równy z równym. Ewentualny triumf w tym turnieju da im drugi z rzędu sukces w oficjalnych rozgrywkach. Kolejnym zespołem, który najprawdopodobniej wyjdzie z grupy, jest /F/. Drużyna składa się z bardzo doświadczonych zawodników, takich jak Yamaha, Dark_Knight czy Tonev. W tym zespole zaledwie dwóch graczy występowało w lidze 3v3. Nie jest to powalająca liczba, jednak doświadczenie i staż mogą być tutaj kluczowe. Trzecim zespołem, który ma duże szanse na awans, jest klub DP. Występują w nim już zawodnicy nie tak doświadczeni, jak przykładowo gracze AK. Ich poziom jest jednak na wysokim poziomie i z pewnością nie złożą broni. Ostatnim już klubem w tej grupie jest OT. Zespół, który ma raczej znikome szanse na wyjście z grupy. Żaden z zawodników nie występował w pierwszym sezonie Ligi Ball 3D. Jednak nikt nie zabrania im marzyć i przede wszystkim walczyć. Być może pokażą coś swoją grą i doprowadzą do jakiejś niespodzianki w postaci urwania punktów znacznie lepszym drużyną.

Krótki wywiad z Kzu (Były kapitan X0).

Dlaczego zdecydowałeś się na zmianę klubu kilka dni przed startem turnieju?

Kzu: W zespole doszło do kłótni między mną a jednym z kluczowych graczy. Dzień przed tym Lowel zaproponował mi grę w AK. Z początku wahałem się co do tej decyzji, jednak stwierdziłem, że nic na siłę i tak to w sumie się stało.

Żałujesz po części tej decyzji? Miałeś szansę przecież wygrać puchar jako kapitan.

Kzu: Z jednej strony tak, a z drugiej nie. Byłem bardzo głodny gry jako kapitan, ale niestety wyszło, jak wyszło. Teraz jestem zadowolony, że mogę grać dla AK.

Wolałbyś wygrać ten turniej, prowadząc własny zespół czy zwyciężyć w nim z AK i tym samym odnieść z nimi ich drugi z rzędu triumf w oficjalnych rozgrywkach?

Kzu: Oczywiście, że wolałbym wygrać jako kapitan. W końcu byłaby to moja zasługa, bo złożyłbym zwycięski zespół, ale wiadomo, każda wygrana dobrze smakuje.

Jesteście stawiani w roli faworyta, czujecie na sobie jakąś dodatkową presję?

Kzu: Ja osobiście na sobie presji nie czuje, ale podejrzewam, że nasz kapitan Lowel może mieć takie odczucia. Jest jednak bardzo doświadczony i nie raz już wygrywał turnieje, dlatego jestem spokojny o jego głowę.

Jesteś zadowolony z losowania? Postrzegasz tę grupę bardziej jako grupę marzeń czy śmierci?

Kzu: Tak jak powiedziałeś wyżej, jesteśmy faworytami, więc bez znaczenia kogo mielibyśmy w grupie. Nie możemy obawiać się nikogo, ale podchodzimy do każdego przeciwnika z respektem. Jeśli chcemy wygrywać, musimy pokonać każdego rywala bez wyjątku.

Jak myślisz jakie zespoły mogą powalczyć jeszcze o triumf w tym turnieju? Który klub według ciebie ma bardzo silną i zgraną ekipę?

Kzu: Jak dla mnie najsilniejszym zespołem poza nami jest zyn. Gra w nim dwóch świetnych napastników – loszkeen i radcup. Poza nimi oczywiście #MwM# z Diaazem na czele, który już raz triumfował w pucharze 5v5. W mojej opinii o zwycięstwo mogą powalczyć jeszcze takie kluby jak #Vx#, [LS] czy /F/

Chciałbyś dodać coś od siebie?

Kzu: Dzięki za możliwość udzielenia wywiadu. Życzę powodzenia wszystkim zespołom uczestniczącym w pucharze. Chciałbym pozdrowić także Meuxa.

Dziękujemy za przeczytanie.

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*