Pierwsze przygotowania do pucharu

Trwają pierwsze przygotowania do Pucharu Polski 5v5.

Wczoraj opublikowałem ankietę, która miała pomóc nam w ocenie 1 sezonu Polskiej Ligi Ball 3D oraz poprawie następnych rozgrywek. Jeśli ktoś jeszcze nie wypełniał, można kliknąć *tutaj*. Jestem zadowolony z faktu, że zdecydowana większość graczy ocenia pozytywnie działanie rozgrywek jak i strony, jednak wiadomo, że nie jesteśmy doskonali i dalej będziemy próbować polepszyć warunki.

Od pierwszego Pucharu Polski 5v5 będzie obowiązywać zasada, której jeszcze nie stosowaliśmy w żadnych oficjalnych polskich rozgrywkach. Dodaliśmy dwa ważne punkty w regulaminie:

  • 4.4 Zawodnik, który rozegrał minimum 20 minut w meczu jednej drużyny nie może zagrać dla innej w tym sezonie.
  • 4.5 Jeśli zawodnik grał w jednej drużynie do 20 minut meczowych i przeszedł do innej, w takiej sytuacji uznaje się, że można grać w maksymalnie dwóch drużynach podczas całego pucharu.

Oznacza to, że jeśli zagraliśmy dla jednej drużyny podczas pucharu, ale nasz czas w meczach nie przekracza 20 minut, będziemy mogli zagrać dla innej drużyny podczas tych samych rozgrywek. Jeśli wykorzystamy tą zasadę, wchodzi w życie nowa, mówiąca o tym, że zawodnik może zagrać maksymalnie w dwóch drużynach podczas jednych rozgrywek.

Pełny regulamin dla Pucharu Polski 5v5 znajdziecie w zakładce „Regulamin”, lub klikając w *ten link*.

Już wkrótce uruchomię zapisy do pucharu. Grudzień (ze względu między innymi na święta) będzie czasem dla administracji i moderacji, aby wszystko ułożyć na stronie i być w 100% przygotowanym na rozgrywki. W tym czasie zrobimy losowanie grup oraz ewentualne eliminacje do pucharu (jednak chcielibyśmy tego uniknąć). Start rozgrywek planowany jest na początek stycznia.

Swoją drogą – jak oceniacie nowe logo pucharu?

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*